poprawia warunki wiązania zapraw - przyczynia się do osiągnięcia przez nie zakładanych parametrów technologicznych.
Wzmacnia powierzchniowo gruntowane podłoża mineralne - wnika w powierzchnię, wzmacnia ją i polepsza jej nośność.
zapobiega „odciąganiu" nadmiernej ilości wody z nakładanej na podłoże warstwy – ogranicza chłonność podłoża.
Ujednolica chłonność całej gruntowanej powierzchni – nakładana powłoka ma zbliżone warunki wiązania bez względu na lokalne zmiany parametrów podłoża.
tworzy tymczasową warstwę ochronną na wylewkach - polepsza niepodatność wylewki na pylenie, ułatwia jej czyszczenie (nie może być brana pod uwagę jako ostateczna warstwa wykończeniowa).
zwiększa skuteczność farb, gładzi i klejów – uszczelniając strukturę gruntowanego podłoża, rozszerza produktywność tworzyw użytych do wykonania kolejnej warstwy.
- typ gruntowanych podłoży - nasiąkliwe, nadmiernie chłonne i osłabione: beton, płyty g-k, tynki gipsowe, cementowe, nieotynkowane ściany z wszystkiego rodzaju cegieł, bloczków, pustaków, wylewki betonowe i anhydrytowe; podłoża drewnopochodne.
- typ warstwy wykończeniowej - okładziny z płytek, tynki, wylewki, gładzie szpachlowe, tapety, farby (należy zapoznać się z zaleceniami producenta farby), hydroizolacje typu WODER E, WODER DUO lub WODER S.
atrybuty:
bardzo niedługi czas schnięcia – warstwy wykończeniowe można nakładać już po 2 godzinach.
Jest bezrozpuszczalnikowy – wytworzony jest na bazie wodnej dyspersji żywicy akrylowej.
Nie zmydla się w trakcie używania.
Po wyschnięciu jest bezbarwny.
Przepuszcza parę wodną.
Jest niepalny - można go używać w pomieszczeniach bez okien.
Gruntowanie:
Przygotowanie podłoża
Podłoże powinno być suche, oczyszczone z kurzu, brudu, olejów, tłuszczów i wosku. Wszystkie luźne, nie związane właściwie z podłożem warstwy należy przed zastosowaniem emulsji zlikwidować.
Przygotowanie emulsji
ATLAS UNI-GRUNT stworzony jest jako emulsja gotowa do bezpośredniego użycia. Nie wolno jej konsolidować z innymi materiałami ani zagęszczać, dopuszczone jest rozcieńczanie w proporcji 1:1.
Gruntowanie
Emulsję najlepiej nanosić na podłoże w postaci nierozcieńczonej, jednokrotnie wałkiem albo pędzlem, jako cienką i równomierną warstwę. Do pierwszego gruntowania niezwykle chłonnych i słabych podłoży można wykorzystać emulsję rozcieńczoną czystą wodą w proporcji 1:1. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, gruntowanie należy powtórzyć emulsją bez rozcieńczenia.
używanie powierzchni,
Malowanie, tapetowanie, przyklejanie płytek itp., należy rozpocząć po wyschnięciu emulsji, czyli po około 2 godzinach od jej nałożenia.
WAŻNE dane dodatkowe:
- Podłoża gipsowe przed malowaniem należy gruntować, stosując się do zaleceń producenta farby.
- Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu.
- Ewentualne zabrudzenia po emulsji można likwidować za pomocą preparatu ATLAS SZOP 2000.
- chronić przed dziećmi! Unikać kontaktu ze skórą i oczami. Postępować zgodnie z Kartą Charakterystyki.
- Emulsję należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w warunkach suchych, w temperaturze dodatniej. Chronić przed przegrzaniem. Okres przydatności do użycia emulsji wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.
informacje technicznE:
ATLAS UNI-GRUNT jest impregnatem do gruntowania, wyprodukowanym na bazie najwyższej jakości wodnej dyspersji akrylowej. Jest farbą do gruntowania o właściwościach wiążących: maksymalna zawartość LZO (VOC) w produkcie 1,92 g/l, dopuszczalna zawartość LZO (VOC) 30 g/l.
oczekiwania technicznE:
Grunt nie jest klasyfikowany jako wyrób budowlany. Wyrób ma Atest Higieniczny PZH i Świadectwo z zakresu higieny radiacyjnej.
Niniejsze dane stanowią podstawowe wytyczne, dotyczące wykorzystywania wyrobu i nie zwalniają z obowiązku wykonywania prac zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP. Wraz z wydaniem niniejszej karty technicznej, wszystkie poprzednie tracą ważność.
Data aktualizacji: 2010.07.06
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Emulsja gruntująca uni - grunt 1 l. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.