Pić teraz, bez konieczności dekantacji. Spice Route narodziło się, gdy założyciel Charles Beck przekształcił starą suszarnię tytoniu na farmie w pierwszą piwnicę i rozpoczął produkcję wina. Nazwa winiarni jest odą do niebezpiecznej drogi wokół południowego przylądka Afryki - "Przylądka Burz" - którą XV-wieczni kupcy wybierali, transportując egzotyczne przyprawy ze Wschodu na Zachód.
Wino to składa się w 27% z Grenache, w 26% z Syrah, w 22% z Mataro, w 11% z Carignan, w 8% z Petite Sirah i w 6% z Tannat. Rok 2018 przyniósł nadzwyczajne zbiory i owoce, które przełożyły się na skoncentrowane wino, jednocześnie pod względem koloru, jak i smaku.
Większość winorośli, z których powstało to wino, to nienawadniane krzewy posadzone na głębokich, bogatych w żelazo glebach Koffieklip i Oakleaf. Winogrona były zbierane ręcznie, a następnie oddzielnie fermentowane w otwartych betonowych zbiornikach.
Każde wino dojrzewało w neutralnym francuskim i amerykańskim dębie poprzez rok. Po zmieszaniu końcowe wino było dalej dojrzewane w tych samych beczkach. Jest to bogate i soczyste wino z nutami czarnej porzeczki, wiśni i śliwki.
Biały pieprz, goździki i cynamon uzupełniają odważny owocowy charakter wina. Wino ma średnie taniny i konkretną kwasowość. Jest pełne, lecz pije się je lżej dzięki mieszaniu, które nigdy nie jest takie samo, lecz raczej odzwierciedla najmocniej jednostajne proporcje zbiorów z danego rocznika.
Nazwa Chakalaka odnosi się do tej sztuki mieszania. W języku zuluskim oznacza ona poczucie "wspólnoty", czego najlepszym przykładem jest regionalna przyprawa o tej samej nazwie, używana do dodawania smaku lokalnym potrawom.
W związku z tym wino to należy łączyć z aromatycznie przyprawionymi potrawami, takimi jak grill, mostek lub wszystko, co zawiera dodatek owoców albo przetworów.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Chakalaka 2021. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.